150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Bağışıklık Güçlendirici

Hastalıklardan korunmak için önceliğiniz bağışıklık sistemini güçlendirmek olmalıdır. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı, ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, özellikle çocuğunuz hasta olduğunda, bir iştahsızlığı veya yemek seçen bir durumda olabilir. Bu durumda vitamin ve mineral takviyeleri konusunda doktorunuza danışabilir bağışıklık güçlendirici takviye talep edebilirsiniz. Özellikle mevsim geçişlerinde, karşılaşma olasılığınızın yükseldiği, grip, artrit, alerjik astım gibi sağlık handikapları, öncesinde metabolizmanızı güçlendirdiğiniz takdirde kolayca atlatabileceğiniz sorunlardır.

Bağışıklık güçlendirici gıdaları tercih ederken bazı besin gruplarına özellikle yer vermelisiniz. Vücutta yapıcı ve onarıcı özellikler gösteren protein kaynağı gıdalar tüketmek bu amaçta dikkat etmeniz gereken başlıklardandır. Yağ oranı düşük et ürünleri, deniz mahsülleri, beyaz et olarak tavuk eti, yumurta ve bakliyat ürünlerinin birçoğu kuvvetli protein kaynaklarıdır. Ayrıca, tuzsuz fındık ve diğer yağlı tohumları protein kaynağı birer bağışıklık güçlendirici olarak tercih edebilirsiniz.

Bağışıklığınızı güçlendirirken bazı vitamin gruplarına da gereken önemi vermelisiniz. Örneğin A vitamini bağışıklığınızı desteklemeye özellikle yardımcı olur. Hem sindirim hem solunum sisteminizi enfeksiyon riskinden uzaklaştırır. A vitaminini, beslenmenizde, havuç, lahana, ıspanak, tatlı patates ve kırmızıbibere yer vererek sofralarınıza dâhil edebilirsiniz.

C vitamini antikor artışına yardımcı olarak sizi enfeksiyonlardan korur. C vitamininin ana kaynakları portakal, greyfurt ve mandalina, kırmızı biber, çilek ve domates suyu gibi turunçgillerdir. Bu gıdaları kışın tüketmek, gribi önlemenin en iyi yollarından biridir. Özellikle sabahları uyandığınızda, limon dilimi limonlu antioksidan etkisi ile ılık su içmek için limon dilimi güne daha kuvvetli başlamanıza ve soğuktan korunmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, kan basıncını düşürmenin etkisi nedeniyle, kan basıncının düşük olduğu kişilerin daha dikkatli olmaları gerekir. Portakal suyu ve diğer meyveleri bağışıklık güçlendirici olarak kullanmak için içmek yerine, posalı bir formda tüketin.

A ve C vitamini dışında E vitamini de antioksidan özelliği sayesinde, serbest radikalleri vücudunuzda etkisizleştirir. Bu yolla vücudunuzun savunma sisteminize ivme kazandırır. Bağışıklık sisteminizi ayçiçeği çekirdeği, badem, bitkisel yağlar (zeytin, ayçiçeği, kekik, zencefil, ardıç, karabaş otu yağı gibi), fındık ve yerfıstığı ezmesi yiyerek güçlendirebilirsiniz, böylece E vitamini eksikliğiniz olmayabilir.

Bağışıklığınızı güçlendirmeye yardımcı olan bitkisel ürünlerden zencefil, ardıç, kekik ve karabaş otunun ekstrelerini kullanmak da sizler için fayda sağlayabilir. Bağışıklık sistemini destekleyici bu bitkisel gıda takviyeleri, üst solunum yollarınızı rahatlatmaya da çalışır. MyGuard bitkisel takviyeli şurup, içeriğinde bu bitkisel ekstreleri barındırarak, bağışıklığınızı güçlendirmeye çalışırken sizlere destek olur.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.