150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Bağışıklık Sistemi Güçlendirme

Bağışıklık sistemini güçlendirme fikri, herkesin istediği durumlardan bir tanesidir ancak bunu yapmak dengeli ve düzenli beslenmeyi de gerektirir. Bağışıklık sisteminin gerektiği gibi çalışması için bir iç denge ihtiyacı bulunmaktadır. Araştırmacıların immün yanıtın karmaşıklığı ve birbirine bağlılığı hakkında bilmedikleri hala çok fazla şey vardır. Öyle ki, yaşam şeklinizle gelişmiş bağışıklık sistemi arasında doğrudan bir bağlantı kurulamamış; bilimsel bir kanıtla desteklenmemiştir.

Bağışıklık sisteminizle ilgili belirtilen bu ifadelerin, yaşamınızdaki rutinin bağışıklık sistemi üzerinde yüksek bir tesirinin olmadığı ve bu konuya değinilmemesi gerektiği anlamına gelmiyor.  Bilimsel gerçeklikler, egzersiz rutinlerinin, yaşın, beslenme düzeninin ve yaşın immün sistem üzerindeki etkiler üzerine eğilmeye devam ediyor. Tüm bu araştırmalar haricinde, sağlıklı yaşam olarak kabul edilen rutinlerin tamamı bağışıklık sisteminizi geliştirmek için faydalı yollardır, denilebilir.

Bağışıklık sisteminizi desteklerken ilk hamleniz bir yaşam tarzı benimsemektir.  Genel olarak kanıksanmış sağlık kurallarına bağlı olmak; bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek için hem başlangıç değeri taşıyan hem de etkili sonuçlara sahip bir yoldur. Hayatınızda bu köklü değişikleri gerçekleştirirken aşağıdaki stratejileri benimseyebilirsiniz:

  • Sigara içmekten uzak durmalısınız.
  • Meyve ve sebzeye diyetinizde daha çok yer vermelisiniz.
  • Düzenli bir egzersiz düzenine sahip olmalısınız.
  • Sağlıklı bir kiloyu korumak için çabalamalısınız.
  • Alkol kullanıyorsanız, yalnızca ölçülü miktarlarda kullanmalısınız.
  • Uyku saatinize ve uyku kalitenize özellikle önem vermelisiniz.

Ellerinizi sık sık yıkamak ve etleri iyice pişirmek gibi enfeksiyonlardan kaçınmak için adımlar atın. Stresi en aza indirmeye çalışın. Bağışıklığı sağlıklı bir şekilde arttırın.

İnsanlar yaşlandıkça, immün sistemin yanıt verme süreci uzar ve bu da vücudun enfeksiyona açık hale gelmesi anlamına gelir. Bazı insanlar yaşlanırken herhangi bir hastalık öyküsü barındırmasa da, sağlıklı genç nüfusa nazaran bulaşıcı hastalıklardan daha kolay mustarip olurlar; iyileşmeleri de yine daha uzun sürer.

Bağışıklık sistemi güçlendirme konusunda bitkilerin gücünden de yararlanabilirsiniz. Bitkisel ürünler, içerdiği antioksidan özelliği ve rahatlatıcı etkileri ile dikkat çekerler. Bilimsel olarak da etkileri kanıtlanmış zencefil, ardıç, karabaş otu ve kekik gibi bitkileri üst solunum yollarınızı rahatlatmakta ve vücudunuzun bağışıklığını destekleme noktasında tercih edebilirsiniz.

Zencefil ekstresi, ardıç ekstresi, kekik ekstresi, karabaş otu ekstresi; kullanmak, üst solunum yollarınızı rahatlatmaya çalışmasının yanı sıra antioksidan özelliği ile vücudunuzu olumsuz etkilerden koruma yönünden de faydalıdır. My Guard bitkisel takviyeli şurup içerisinde yer alan bu bitkisel ekstreler ile bağışıklığınızı güçlendirmeye yardımcı tek bir üründen faydalanabilirsiniz.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.