150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

Evde boğaz ağrısı ve diğer semptomları hafifletmek için çeşitli doğal boğaz ağrısı ilaçları kullanılabilir. Bunlardan bazıları, bal ve limon suyu ile ılık sıvı içmek veya tuzlu su ile gargara yapmak gibi aşina olduğunuz çözümler olabilir ve adaçayı gibi bazı yeni tavsiyeleri de bulabilirsiniz. Boğaz ağrılarına viral enfeksiyonlar (soğuk algınlığı dahil), bakteriyel, tonsillit ve tonsillektomilerden sonra bile ağrı (bademciklerin cerrahi olarak çıkarılması) neden olabilir.

Bir 2009 çalışmasında ekinezya / adaçayı boğazı spreyinin, boğaz ağrısı ve kaşınmasını gidermek için tipik uyuşturma maddeleri klorheksidin / lidokain kullanılarak yapılan sprey kadar etkili olduğunu göstermiştir. Adaçayı antibakteriyel ve antiseptiktir ve ekinezya bağışıklık artırıcı etkilere sahip olabilir.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Şeyler

Kekik ekstresi: Thymol (P civarında), Carvacrol, Borneol, Cymol, Pimen, Tanen ve flavonlar içeren kekik ektresi, antioksidan özelliğe sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olurken, üst solunum yolu rahatsızlıklarında yardımcı olur.

Zencefil ektresi: Gingerol, zingeron ve shogaol gibi güçlü antioksidanlar barındıran zencefil ekstresi, boğaz ağrılarınızı rahatlatmanıza yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışır.  

Ardıç ekstresi: Üst solunum yolları problemlerine karşı bir başka destek verici şey ise ardıç ekstresidir. Toksin atmada etkilidir.

Sirke asitlidir ve boğazdaki bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve ayrıca bir boğaz ağrısını kaplar ve yatıştırmaya çalışır. Ayrıca boğazı tahriş edebilecek balgamı da gevşetmeye yardımcı olur. Bir gargara olarak kullanmak için - 1 tatlı kaşığı elma sirkesini 8 ons suyla karıştırın. Bu aynı zamanda bir tuzlu su sirkesi gargarası için 1 çay kaşığı tuzla birleştirilebilir. Ayrıca çayınıza 1 çorba kaşığı ballı 1 çorba kaşığı elma sirkesi ilave edebilirsiniz.

Sarımsak, bakteriyel bir enfeksiyonunuz varsa yardımcı olabilecek antiseptik özelliklere sahiptir ve boğaz ağrısı ağrılarını hafifletebilir. Ezildiğinde çiğ sarımsak, antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahip olan allisin adı verilen bir bileşiği serbest bırakır. Boğaz ağrısı için sarımsak kullanmanın en iyi yolu, çiğ bir karanfil üzerinde çiğnemek ya da bir dilim alıp 15 dakika boyunca emmektir. Çiğ sarımsak alımını kolaylaştırmak için kıyma yapabilir ve bal veya zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Nane, boğaz ağrısını yatıştırır ve kuru bir öksürüğü rahatlatır. Nane çayı için veya bir hava temizleyiciye biraz nane yağı ekleyin veya göğsün üzerine biraz nane esansiyel yağı sürün (yağ kuvvetliyse seyreltilmesi gerekebilir).

Boğaz ağrısını yatıştırmaya ek olarak, meyan kökü kökünün de tıkanıklığı gevşetmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabileceğine ve bunun da daha iyi hissetmenize yardımcı olabileceğine inanılmaktadır. Gargara yapabilir, bir parça meyan kökü çiğneyebilir ya da meyan kökü çayı içebilirsiniz. Boğaz ağrısını dindirmek için sıcak suya veya çay ve limon suyuna bal eklenebilir. Balın antibakteriyel özelliklerinden faydalanarak boğaz ağrısıyla mücadele ederken tercih edilebilir.

My Guard Kekik ve Zencefil Ekstresi İçeren Bitkisel Şurup ile boğaz ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacak ürünleri tercih edebilir ve üst solunum yollarınızı rahatlatabilirsiniz.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.