150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Gribe Ne İyi Gelir?

Grip (veya grib) bir virüsten kaynaklanır. Birkaç çeşit virüs size grip mikrobu verebilir. Grip için bir tedavi olmasa da, grip semptomlarını yatıştırmaya yardımcı olabilecek doğal ilaçlar vardır. Ayrıca, nezle olduğunuz süreyi kısaltmanıza yardımcı olabilirler. Grip mikrobu varken, içme suyu ve diğer sıvılar daha da önemlidir. Su, burnunuzu, ağzınızı ve boğazı nemli tutar. Bu, vücudunuzun yerleşik mukoza ve balgamdan kurtulmasına yardımcı olur.

Burnunuzu, boğazı ve ciğerlerinizi daha fazla tahriş edebileceğinden, mümkün olduğunca sigara içmekten kaçınmak da yararlıdır. Gripliyken, dinlenmek ve daha fazla uyumak önemlidir. Uyku, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir. Bu, vücudunuzun grip virüsü ile savaşmasına yardımcı olur. Alışılmış rutininizi iptal edin ve ayağınızı geri almanıza yardımcı olmak için uykuyu öncelikli yapın.

Ilık tavuk veya dana eti et suyu içmek, vücudunuzdaki su dengesini korumanıza yardımcı olmak için iyi bir yoldur. Burun ve sinüs tıkanıklığını gevşetmeye ve parçalamaya yardımcı olur. Kemik suyu da protein, sodyum ve potasyum gibi mineraller açısından doğal olarak yüksektir. Et suyu içmek, grip olurken bu besinleri yenilemek için iyi bir yoldur. Ayrıca, protein bağışıklık hücrelerini yeniden oluşturmak için önemlidir.

Minerallerden çinko bağışıklık sisteminiz için önemlidir. Bu besin, vücudunuzun mikropla savaşan beyaz kan hücreleri yapmasına yardımcı olur. Araştırmalar çinkonun soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Grip mevsiminde çinko takviyesi veya çinko ile multivitamin alabilirsiniz. Normalde dengeli bir günlük diyetten bol miktarda çinko alabilirsiniz. Çinko içeriği yüksek yiyecekler şunlardır: kırmızı et, kabuklu deniz ürünleri, mercimek, nohut, fasulye, fındık ve yumurta.

Gribe İyi Gelen Doğal Bitkisel Yöntemler

Bazı uçucu yağ türleri sizi belirli virüs ve bakterilere karşı korumaya yardımcı olabilir. Bir çalışma, çay ağacı yağının, virüsün çoğalma oranını yavaşlatarak ya da durdurarak grip virüsüyle savaşmaya yardımcı olduğunu buldu. Çalışmaya göre, çay ağacı yağı en fazla iki saat içinde kullanıldığında en iyi şekilde çalışır. Bu, grip virüsünün çoğalmasını engellemeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Uygulamada, ellerinizi yıkadığınızda veya kullandığınız losyona karıştırırken sıvı el sabuna birkaç damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Bitkisel içerikli ürünlerin grip gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarda tercih edilmesi, boğaz enfeksiyonları veya boğaz ağrısı gibi durumların hafifletilmesine yardımcı olur. Doğanın gücünden yararlanan gıda takviyeli bitkisel ürünlerden yararlanabilirsiniz. Kekik, zencefil, ardıç, karabaşotu bu konuda sizlere destek olmaya çalışır. 

Grip virüsü kuru iç mekan havasında daha uzun süre hayatta kalır. Bu, virüsün daha kolay yayılmasını sağlayabilir. Soğuk, dış hava sıcaklıkları genellikle havadaki nemi azaltır. İç ortam havası ısıtma ve klima kullanımından kuruyabilir. Evinize ve iş yerinize nem eklemek için bir nemlendirici kullanmak, havadaki grip virüslerini azaltmaya yardımcı olabilir.

D&A My Guard,  Naturin Fabrikasında ISO 9001 ve 22000 kapsamında üretilmiş bitkisel içerikli bir gıda takviyeli şuruptur. İçeriğinde zencefil ekstresi, kekik ekstresi gibi bitkilerin özleri ve tohumları yer alır.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.