150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Halsizlik ve Yorgunluk

Yorgunluk aşırı yorgunluk, halsizlik veya enerji eksikliği hissidir. Normal yorgunluktan farklıdır. Bu ne kadar aktivite yaptığınızla ilgili değildir ve istirahat veya uyku ile düzelmeyebilir. Yorgunluk yaşamın tüm yönlerini etkileyebilir.

Yaygın yorgunluk belirtileri şunlardır:

  • Rutinleşmiş uyku problemleri
  • Özellikle yakın tarihe dair hafıza ile ilgili sorunlar
  • Uzuvları kendine ait hissetmemek
  • Mental ve fiziksel olarak tükenmiş hissetmek
  • Yıkama ve giyinme gibi günlük aktivitelerin tamamlanmasında zorluk
  • Konsantre olma ve karar vermede zorluk
  • Motivasyon eksikliği ve genellikle yürüyüş veya okuma gibi yaptığınız şeylerden zevk almama.

Yorgunluk bazen ruh halinizi dahi etkileyebilir ve sizi daha fazla depresyon ve endişe riski altına sokabilir. Dinlenmek ve uyumak önemlidir, ancak gün boyunca hala çok sakinseniz, gece uyumakta zorluk çekebilirsiniz. Her gün aynı saatte kalkıp uyumak gibi bir rutinin ardından gece uykunuzu artırabilirsiniz. Yatağınızın mümkün olduğunca rahat olduğundan emin olun.

Bir şeyi abartmadan mümkün olduğu kadar aktif kalmak iyidir. Garip görünebilir çünkü egzersiz yapmak için enerji kullanılır, ancak aktif olmak size daha fazla enerji verebilir. Bu, gücünüzü artırmak için yapabileceğiniz fizyoterapi veya egzersizleri içerebilir. Kısa bir yürüyüş yapmak gibi bazı ılımlı egzersizler dolaşımınızı artırabilir ve size daha fazla enerji verebilir. Masaj veya meditasyon gibi tamamlayıcı faaliyetler, stres ve gerginlik duygularını minimize ederken ve enerji seviyelerini yükseltmeye yardımcı olabilir.

Bol miktarda sıvı ile dengeli bir diyet yapmak enerji seviyesini yükseltmeye yardımcı olabilir. Beslenmenizde, çinko, demir ve fosfat gibi minerallerin yanı sıra, A,E, C ve D vitaminlerinden yeterli miktarda yer vermeniz yorgunluk ve halsizlikle mücadele etmenizde işinizi kolaylaştıracaktır. Bunu sağlamak için çiğ sebze ve meyve tüketiminize dikkat etmeli, protein ağırlıklı beslenirken taze ürünleri tercih etmeye hassasiyet göstermelisiniz.

Yorgunluğu azaltmaya ve enerji vermeye destek olmaya çalışan bitkisel ürünleri tercih etmek de faydalı olabilir. Bağışıklığınızın doğal yollarla desteklenmesine yardımcı olan ürünler, yorgunluk gibi etkileri azaltmaya çalışır. Vücudu destekler. D&A My Guard; kekik, zencefil, ardıç ve karabaşotu ekstresi içeren bitkisel takviye edici bir şuruptur. My Guard ile destekleyici ürünlerden faydalanabilir ve siz de halsizlik ve yorgunluk gibi olumsuz etkilerin kaldırılmasında etkili ürünleri kullanabilirsiniz.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.