150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Karabaş Otunun Faydaları

Karabaş otu, lavanta olarak da bilinir. Akdeniz Bölgesi'nde yaygın olarak yetiştirilmektedir. Yaprakları yeşil ve dikdörtgen, çiçekleri hoş kokulu ve mavidir. Antik çağlardan beri, özellikle zihinsel ve sinirsel olarak destekleyici bir bitki olarak öne çıkmıştır. Aynı zamanda baş ağrısı ve güneş çarpması gibi durumlarda da yaygın bir kullanımı bulunur. İkinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin yaralarını tedavi etmek ve yaraları dezenfekte etmek için kullanılırdı.

Karabaş otu yanıklara iyi gelirken cilt sağlığının yanı sıra, saç sağlığına da ciddi şekilde katkıda bulunur. Saç dökülmesine karşı özellikle etkilidir. Kalsiyum ve demirin yanı sıra A ve C vitaminlerini yoğun şekilde içerir. Çoğunlukla vücudun dışına faydalı olsa da, iç organlara da bazı yararları vardır. Özellikle zihinsel sağlık ve sinir sağlığı üzerindeki olumlu etkiler ön plana çıkmaktadır. Deri ve saç sağlığının yanı sıra doğal bir parfüm olarak kullanılma özelliğine sahiptir.

Karabaş otu çimi cilt sağlığına çok çeşitli faydalar sağlar. Birçok cilt problemini ortadan kaldırabilir. Bu özelliklerinden dolayı kozmetik ve cilt bakım malzemelerinde yaygın olarak kullanılır. Akne tedavisinde de tercih edilir. Cildin kızarmasına ve şişmesine karşı dayanıklıdır. Egzama hastalıkları için de başarılı sonuçlar veren karabaş otu, kaşıntıyı rahatlatma özelliğine sahiptir.

Eski zamanlardan beri karabaş otu yaraları dezenfekte ettiği ve iyileşme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir. Ayrıca ciltteki kırışıklıkları da gidermeye destek olur.

Karabaş Otunun Üst Solunum Yollarına Faydaları

Karabaş otunda bulunan uçucu yağlar, sakinleştiricidir ve sinir sistemi üzerinde çok etkilidir. Bu nedenle zihinsel sağlığınız için odanızın bir köşesinde bir kavanoza karabaş otu yetiştirmesi faydalıdır. Yaydığı koku depresyon problemlerini çözmede yardımcı olabilir. Karabaşotu sadece zihinsel dinginliğiniz için değil, fiziksel dinginliğiniz için de oldukça faydalı bir ürün olarak görülmektedir. Özellikle üst solunum yollarının rahatlatılması için tercih edebileceğiniz bitki, boğaz enfeksiyonları ve rahatsızlıklarında sizlere destek olur. Karabaş otu ekstresi: A ve C vitamini yanında kalsiyum ve demir içermektedir. Dolaşım sisteminin destekleyicisidir. Antimikrobiyal özelliği ve hücre yenileme özelliği vardır. Bağışıklık sistemine güçlü etkileri bilinmektedir. My Guard besin takviyeli şurup içerisinde bulunan bu bitkinin ekstresini, diğer faydalı bitkilerin özleriyle karışmış halde, bu üründe bulabilirsiniz.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.