150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Kronik Yorgunluk

Genellikle göz ardı edilen yorgunluk ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir. Bazen, kısa süre dinlendikten sonra, uzun süre devam edebilecek olan yorgunluğunuz, “kronik yorgunluğa” dönüşmüş olabilir. Herhangi bir eylem gerçekleştirmeye çalışırken fiziksel ve zihinsel açıdan gerekli motivasyonu bulamadığınız durumlarda gerçekleşen hisse yorgunluk denir. Akşamın erken saatlerinde uyumuş olmasına rağmen, sabahları yataktan kalktığınız andan itibaren tüm enerjiyi öğlene doğru tüketmek yorgunluk olarak da tanımlanır. Eğer bir insan düzenli olarak kendini yorgun ve halsiz hissediyorsa;  yaşadığı bu durum rutin bir şekilde 6 aydan fazla uzun bir periyot boyunca devam ediyorsa, kronik yorgunluk adı verilen bir rahatsızlığa sahip olabilir. Genel olarak, mevsim geçişlerinde yaşanan bu yorgunluk hissi daha belirgindir ve bu komplikasyonlara uykusuzluk, vücutta karıncalanma hissi, fiziksel ve mental halsizlik eşlik eder. Kronik yorgunluk, bir kişinin fiziksel faaliyetlerini ve ayrıca psikolojik bir tehdidi etkileyebilir.

Günün yoğun geçmesi sonucunda hissedilen yorgunluk ise normal adledilmektedir. Ancak, bu yorgunluk dinlenme ile çözülmezse ve sürekli tekrarlarsa, kesinlikle bir doktora görünmelisiniz. 6 aydan daha uzun süren bir yorgunluğunuz varsa, muhtemelen kronik yorgunluktan mustaripsiniz.

Kronik yorgunluğun olası sebepleri, sorun sahibi kişinin yaş grubuna göre değişebilir. Gençlerde iş stresi, anemi, depresyon veya düşük tansiyon gibi stresler yorgunluğa neden olabilirken, yaşlılarda diyabet, kalp ve karaciğer problemleri de yorgunluğa neden olabilir. Depresyon gibi mental problemler, kronik yorgunluğun temel sebeplerinden biri olabilir.

Eğer kişi güne yeni başlarken dahi kendini iyi hissetmiyorsa, yakın tarihe dair hafıza problemleri yaşıyorsa ve konsantrasyon bozukluklarından mustaripse, bu komplikasyonlar kronik yorgunluğun belirtileri olabilir. Bunun yanı sıra, klinik bazı sağlık sorunları da kronik yorgunluğu tetikleyen nedenler arasında bulunabilir. Bu sağlık sorunları lenf düğümlerindeki dengesizlikler, eklem hastalıkları, nedeni bulunamayan baş ağrıları ve mental konsantrasyon bozuklukları olabilir. Egzersiz ve günlük yorgunluğun bitmesi için genellikle 6 ila 8 saat arasında dinlenme ve uyuma yeterlidir. Ancak, yaşanan bu gündelik yorgunluk dinlenmenize rağmen 24 saatten uzun sürer ve yaşadığınız bu durum 6 aydan uzun sürerse bu halsizliğin nedenleri araştırılmalıdır.

Kronik yorgunluk konusunda destek olabilecek bir diğer unsur ise bitkilerdir. Bitkiler, uzun yıllardır çeşitli hastalıkların çözümünde kullanılmasının yanı sıra birçok fiziksel ve zihinsel olumsuz durumun önüne geçme konusunda yardımcı olmuştur. Antioksidan içeriği bulunan bitkiler, vücudun tazelenmesine yardımcı olurlar. Bu bitkilerin ekstresinin kullanımı size pratiklik sağlayabilir.

Kekik ekstresi: Thymol (P civarında), Carvacrol, Borneol, Cymol, Pimen, Tanen ve flavonlar içerir. Antioksidan özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, üst solunum yolu ve mide problemlerine karşı koruyucudur.

Zencefil extresi: Gingerol, zingeron ve shogaol gibi güçlü antioksidanları barındırır. Bu yüzden de binlerce yıldır şifa için kullanılır. Özellikle üst solunum yolları problemlerinde kullanılan zencefil, bağışıklık sistemi için çok önemlidir.

Karabaş otu ekstresi: A ve C vitamini yanında kalsiyum ve demir içermektedir. Dolaşım sisteminin destekleyicisidir. Antimikrobiyal özelliği ve hücre yenileme özelliği vardır. Bağışıklık sistemine güçlü etkileri bilinmektedir.

Ardıç ekstresi: Bağışıklık güçlendirici özelliği ve terlemeyi arttırıcı özelliği vardır, bu sayede serbest radikallerle savaşarak, toksin atmada etkilidir. Üst solunum yolları problemlerine karşı kullanılmaktadır.

My Guard bitkisel takviyeli şurup, tüm bu bitkisel ürünlerin ekstrelerini içererek, kronik yorgunluk gibi belirtilerin azaltılmasına yardımcı olmaya çalışır.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.