150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Nezleye Ne İyi Gelir?

Çoğu insan ilk gün ya da iki gün boyunca üşüdüklerini düşünür. Genellikle, nihayet nezle olduğunu belirlediklerinde, bir randevu aldıklarında ve doktorun ofisine girdiklerinde virüs kendini tamamen gösterir.

Antik çağlardan beri geleneksel şifacılar, öksürük, soğuk algınlığı,  boğaz ağrısı ve bronşit gibi solunum sorunlarına desktek olması için doğal bir karışım olarak kekik ekstresi kullanmıştır. Önemli araştırma çalışmalarına dayanarak, kekikteki uçucu yağların antiviral, antibakteriyel ve anti-enflamatuar özellikleri vardır. Ek olarak, kekik yağı mideyi sindirmeye yardımcı olabilir ve safra akışını uyararak sindirime yardımcı olabilir. Bu nedenle, bulantı, kusma ve ishal semptomları yağ kullanılarak giderilebilir. Kekik yağı aynı zamanda nezle için en iyi maddelerden biridir, çünkü terlemeyi teşvik eder, bu da ateş düşürmek için faydalıdır.

Zeytin yaprağı ekstresi, son derece güçlü bir bağışıklık güçlendiricidir. Zeytin yaprağının ana bileşeni, fitokimyasal oleuropeindir ve dâhil olmak üzere farmakolojik faaliyetlerle doludur. Zeytin yaprağı ekstresi kapsüller, yağlar ve çaylarda bulunabilir. Evde nezleye iyi gelebilecek şeyler; kapsüller ve çaylardır. Yetişkinler ve çocuklar çayı günde birkaç kez yudumlayabilirler.

Zencefil ekstresi: Gingerol, zingeron ve shogaol gibi güçlü antioksidanları barındırır. Bu yüzden de binlerce yıldır şifa için kullanılır. Özellikle üst solunum yolları problemlerinde kullanılan zencefil, bağışıklık sistemi için çok önemlidir.

Karabaş otu ekstresi: A ve C vitamini yanında kalsiyum ve demir içermektedir. Dolaşım sisteminin destekleyicisidir. Antimikrobiyal özelliği ve hücre yenileme özelliği vardır. Bağışıklık sistemine güçlü etkileri bilinmektedir.

Ardıç ekstresi: Bağışıklık güçlendirici özelliği ve terlemeyi arttırıcı özelliği vardır, bu sayede serbest radikallerle savaşarak, toksin atmada etkilidir. Üst solunum yolları problemlerine karşı kullanılmaktadır.

Nezleye karşı önlem almak için tercih edilebilecek en iyi şeylerden biri de olabildiğince sık su içmek. Bulantı veya kusma varsa, sık sık küçük yudum alın. Su dengenizi korurken, hoş, sıcak bir bardak bitkisel çay bulundurun ve sadece tat ve vitamin takviyesi için değil, aynı zamanda bir boğaz ağrısını yatıştırmak için organik bal ve limon ekleyin. Bal ayrıca öksürüğünüzü hafifletmede yardımcı olur. Ayrıca günlük multivitaminden gerekli vitamin ve minerallerde destek alabilirsiniz. Yetişkinler ayrıca bağışıklığı artırmak için ek çinko, C vitamini ve D3 vitamini alabilir. Ayrıca yorgunluk ve halsizlikle savaşmanıza yardımcı olması için B vitaminlerine ihtiyacınız olabilir.

Ardıç, zencefil, kekik ve karabaş otu ekstresi karışımlarının yer aldığı bitkisel takviye niteliğindeki My Guard bitkisel takviyeli şurupları da nezle konusunda sizlere yardımcı ve destek olması için tercih edebilirsiniz.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.