150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

Soğuk havalarda ve kış aylarında vücudun direncinin kırılmasıyla  birlikte soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi çeşitli rahatsızlıklar baş gösterir. Soğuk algınlığına ne iyi gelir? Su, meyve suyu veya ballı ılık limon suyu, üst solunum yollarınızda meydana gelen tıkanıklığı gevşetmeye yardımcı olur ve kurumayı önlemeye çalışır.

Soluduğunuz havayı nemlendirebilirsiniz. Serin buğulu bir buharlaştırıcı veya nemlendirici, evinize nem katabilir ve bu da tıkanıklığı gidermeye yardımcı olabilir. Suyu günlük olarak değiştirin ve cihazı üreticinin talimatlarına göre temizleyin.

Doktorunuzun size tavsiye ettiği ilaçları yalnızca belirtildiği şekilde kullanın. Bazı soğuk algınlığı ilaçlarında ağrı kesici gibi çok sayıda bileşen vardır, bu nedenle çok fazla ilaç almadığınızdan emin olmak için aldığınız soğuk algınlığı ilaçlarının prospektüslerini okuyun. Doktorunuzdan soğuk algınlığı için antibiyotik istemek veya elinizde bulunan eski antibiyotikleri kullanmaktan kaçının.

Görünüşe göre çoğu zaman C vitamini almak ortalama bir insanın soğuk algınlığını önlemesine yardımcı olmaz. Ancak, soğuk algınlığı belirtileri başlamadan önce C vitamini almak, semptomların süresini kısaltabilir. C vitamini, sık maruz kalma nedeniyle yüksek derecede soğuk algınlığı riski olan kişilere yarar sağlayabilir. Bunun yanı sıra ardıç, kekik, zencefil ve karabaş otu gibi bitkiler soğuk algınlığından korunmazı sağlamaya destek olur. Aynı amanda soğuk algınlığının etkilerinin azaltılmasında da bağışıklık sisteminizi destekleyici özelliğe sahiptirler.

Genellikle küçük olsa da, soğuk algınlığı sizi mutsuz hissettirir. En son çözümü denemek cazip gelebilir, ancak yapabileceğiniz en iyi şey kendinize bakmaktır. Dinlenmenize dikkat edin, soluduğunuz havayı nemlendirin ve temizliğinize özen gösterin! Bitkisel yöntemleri tercih ederek soğuk algınlığı konusunda önlemlerinizi alabilirsiniz. Bitkilerden elde edilen ekstreler, size bu konuda yardımcı olabilir.

Kekik ekstresi: Thymol (P civarında), Carvacrol, Borneol, Cymol, Pimen, Tanen ve flavonlar içerir. Antioksidan özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, üst solunum yolu ve mide problemlerine karşı koruyucudur.

Zencefil extresi: Gingerol, zingeron ve shogaol gibi güçlü antioksidanları barındırır. Bu yüzden de binlerce yıldır şifa için kullanılır. Özellikle üst solunum yolları problemlerinde kullanılan zencefil, bağışıklık sistemi için çok önemlidir.

Karabaş otu ekstresi: A ve C vitamini yanında kalsiyum ve demir içermektedir. Dolaşım sisteminin destekleyicisidir. Antimikrobiyal özelliği ve hücre yenileme özelliği vardır. Bağışıklık sistemine güçlü etkileri bilinmektedir.

Ardıç ekstresi: Bağışıklık güçlendirici özelliği ve terlemeyi arttırıcı özelliği vardır, bu sayede serbest radikallerle savaşarak, toksin atmada etkilidir. Üst solunum yolları problemlerine karşı kullanılmaktadır.

Tüm bu bitkilerin ekstrelerinin yer aldığı besin takviyeli şuruplardan yararlanarak siz de soğuk algınlığı konusunda size yardımcı olacak gıda takviyelerinden yararlanabilirsiniz. My Guard bitkisel takviyeli şurup ile doğanın gücünden yararlanabilirsiniz.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.