150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
GMP (İyi Üretim Uygulamaları) Nedir?

İyi Üretim Uygulamaları anlamına gelen GMP, İngilizce “Good Manufacturing Practices” kelimelerinin baş harflerinden oluşturulan bir kısaltmadır.  Üretimde belirli standartlara uyulduğunu gösteren bu sistem özellikle ilaç, gıda ve kozmetik gibi doğrudan insan sağlığını ilgilendiren ürünlerin üretiminde son derece önemlidir.

Ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü’nün Belgelendirme Merkezince düzenlenen GMP belgeleri yalnızca nihai ürünün kalitesini değil, üretimde geçtiği tüm süreçlerin kalitesini garanti altına alır. İyi Üretim Uygulamaları sisteminden söz edebilmek için personelin organizasyonel yapısından bina, ekipman ve malzemelerin belirli standartları karşılamasına, hammadde giriş, işleme ve saklama aşamalarından, kalite kontrol ve yeterlilik testlerine kadar tüm sürecin belirli standartları karşılıyor olması gerekir. Çalışanların eğitim ve yetkinlikleri, hijyen, temizlik ve sterilizasyon, ekipmanların bakımı ve kalibrasyonu gibi tüm değişkenler, İyi Üretim Uygulamaları sisteminin bir parçasıdır.

GMP ilkelerine göre yapılan üretimde hem son ürünün kalitesi, hem hizmetin sürekliliği hem şikayet değerlendirmesi ve geri çağırma gibi süreçlerin netliği açısından müşteri memnuniyeti sağlanır. Denetim mekanizmaları kurularak münferit hataların önüne geçilir ve her bir üründe standardizasyon sağlanır.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.