150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Zencefilin Faydaları

Zencefil, sindirim sağlığı ile ilgili her şeyi desteklemek için yeni en iyi arkadaşınızdır.  Özellikle bağışıklık sistemini destekleyicidir. Zencefil, vücudun mide boşalması olarak bilinen mideden yiyecekleri daha çabuk boşaltma kabiliyetini artırmaya yardımcı olur. Sindirim sistemindeki bu artan hareketlilik sayesinde, mide ekşimesi veya hazımsızlık oluşma olasılığı daha düşüktür. Sindiriminiz ne kadar verimli olursa o kadar fazla enerji harcarsınız çünkü araştırmacılar vücudunuzun enerjisinin yaklaşık yüzde 60'ının metabolizmaya gittiğini bulmuşlardır. Eğer zencefil sindirimi güçlendirirse, metabolizmanız hızlanır. Bu mümkündür çünkü yemeğinizi ne kadar hızlı sindirirseniz, yediğiniz besinlerden vitamin ve mineralleri o kadar hızlı emersiniz. Aynı zamanda sindirim sisteminizde daha az sindirilmemiş gıdaya sahip olacaksınız; sindirilmediğinde yiyecekler enerji tüketir. Bu yüzden, zencefil sadece hazımsızlık semptomlarını azaltmaya yardımcı olarak ve gastrik boşalmayı hızlandırarak sindirmeyi teşvik etmez, aynı zamanda genel enerji seviyelerinize de yarar sağlar.

İltihap, sağlıklı bireylerde bile doğal olarak oluşur. Vücudu yaralanma veya hastalıklardan korumak doğal ve sağlıklı bir tepkidir. İltihaplanma vücutta çok yaygınlaştığında zencefil vücuttaki genel iltihap miktarını azaltmaya yardımcı olmak için harika bir yoldur.

Birçok kadın adet ağrısının zor olduğunu bilir. Bu özel ağrıya adanmış reçetesiz satılan ilaçlar vardır, ancak zencefil de rahatlama sağlayabilir. Bir çalışma, zencefilin kadınlarda dismenore (ağrılı adet) ile ilişkili ağrıyı azaltmada ibuprofen kadar etkili olduğunu buldu.

Daha önce belirtildiği gibi, zencefil kan basıncını düşürmede yardımcı olur, ancak aynı zamanda kolesterol seviyeleri için de faydalıdır. Zencefilin kolesterol seviyelerini düşürdüğü - özellikle düşük yoğunluklu lipoproteinleri azalttığı bulunmuştur.

Zencefil ayrıca üst solunum yollarının rahatlatılmasına yardımcı özelliği ile de bilinir. Bağışıklık sistemini destekleyici özelliği bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır. Üst solunum yollarının rahatlatılmasına yardımcı olurken aynı zamanda vücut için diğer olumlu özellikleri ile de dikkat çeker. Zencefil ektresi: Gingerol, zingeron ve shogaol gibi güçlü antioksidanları barındırır. Bu yüzden de binlerce yıldır şifa için kullanılır. Özellikle üst solunum yolları problemlerinde kullanılan zencefil, bağışıklık sistemi için çok önemlidir. Zencefil ekstresi ile de üst solunum yollarınızda meydana gelen olumsuz durumlara karşı destek olabilecek şeylere yönelebilirsiniz. Boğaz ağrılarında veya boğaz enfeksiyonlarında tercih edebilirsiniz. Zencefil ekstresi içerikli My Guard bitkisel gıda takviyeli şurup, bu konuda sizlere yardımcı olan en iyi doğal ürünlerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Kaynak

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.