150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Antioksidan Nedir?

Antioksidanlar, insan vücudundaki serbest radikallerle savaşan moleküllerdir. Serbest radikaller, insan vücuduna yüksek seviyeye ulaştığında zarar verebilecek bileşiklerdir. Diyabet, kalp hastalığı ve kanser gibi birçok hastalıkla ilişkilidir. Vücudunuzun serbest radikalleri kontrol altında tutmak için kendi antioksidan savunması vardır.

Antioksidanlar, özellikle meyvelerde, sebzelerde ve diğer tüm bitkisel yiyeceklerde bulunur. Mineraller gibi vitaminler de etkili antioksidan özellik gösterirler. Koruyucular, aynı zamanda, uzun süre dayandıkları için gıda üretiminde de çok önemli bir rol oynamaktadır. Vücudunuzun serbest radikaller ve antioksidanlar arasındaki dengeyi sağlaması gerekir. Bu denge bozulursa sağlık stresine yol açabilir. Yani, C ve E vitaminleri üzerinden,  vücudunuzun ihtiyaç duyduğu antioksidanları bünyenize dâhil etmek hayati bir önem taşır.

Bununla birlikte, birçok başka gereksiz antioksidan da yiyeceklerde bulunabilir. Vücudunuz için gereksiz olmalarına rağmen, genel sağlıkta önemli bir rol oynayabilirler. Bu nedenle, bitkisel tabanlı bir beslenme alışkanlığı, antioksidan bolluğu açısından vücudunuz için oldukça faydalı bir yöntemdir.

Çilek, yeşil çay, kahve ve bitter çikolataların iyi bir antioksidan kaynağı olduğu bilinmektedir. Kırmızı et ve beyaz et grubundan balık tüketmek de antioksidan elde etmek için tercih edebileceğiniz bir yoldur ancak bu yol bitki tabanlı beslenmenize nazaran daha az miktarda antioksidan içermektedir. Ayrıca, antioksidanlar, gıda endüstrisinde raf ömrünü uzatmak adına katkı maddesi olarak da kullanılırlar. Bu kullanım yalnızca mineral veya katkı maddeleriyle sağlanmaz. Faydalı olarak gördüğümüz C vitaminin de koruyucu özellik göstermesi için işlenmiş gıdalarda tercih edilmesi yaygın bir durumdur.

Antioksidan özelliği bulunan bitkiler ile de vücudunuza destek olabilirsiniz. Kekik ve zencefil, antioksidan özelliği bulunan bitkilerdir. Üst solunum yollarını rahatlatmalarının yanı sıra, vücudunuzun antioksidan savunmasında rolü vardır.

Kekik ekstresi: Thymol (P civarında), Carvacrol, Borneol, Cymol, Pimen, Tanen ve flavonlar içerir. Antioksidan özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, üst solunum yolu ve mide problemlerine karşı koruyucudur.

Zencefil ektresi: Gingerol, zingeron ve shogaol gibi güçlü antioksidanları barındırır. Bu yüzden de binlerce yıldır şifa için kullanılır. Özellikle üst solunum yolları problemlerinde kullanılan zencefil, bağışıklık sistemi için çok önemlidir.

Yeterli miktarda antioksidan alımını sağlamak için en iyi strateji, diğer sağlıklı alışkanlıkların yanı sıra, çeşitli sebze ve meyvelerle zengin olan bir diyettir. Ancak, multivitaminler gibi düşük doz takviyeleri, bazı yiyecekleri kaçırmanız veya sağlıklı bir diyet yememeniz durumunda faydalı olabilir. Bitkisel içeriğe sahip besin takviyeli ürünleri de tercih edebilirsiniz. My Guard bitkisel takviyeli, zencefil ve kekik ekstresi bulunan içeriği ile antioksidan ihtiyacınızın karşılanmasında size destek olan ürünlerdendir.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.