150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo yalnızca 1TL!
Fitoterapi Nedir?

Modern tıbbın hegemonyasını ilan ettiği andan itibaren, bitkilerden ilaç yapımında kullanılan geleneksel yöntemler dışlanmaya ve hafife alınmaya başlandı. Ancak son yıllarda, modern tıbbın aldığı önlemlerin desteklemesi gerektiği yönündeki tartışmalar sık sık gündeme gelmiştir. Bu nedenle modern tıp, aynı zamanda fitoterapi gibi geleneksel yöntemleri de dinler, tanır ve hatta kurumsallaştırır. Fitoterapi eğitimi Avrupa, Amerika ve Avustralya'daki birçok tıbbi kurumda verilirken, ülkemizde hak ettiği değeri henüz kazandığı görülmemiştir. Ancak, her gün daha fazla dikkat çekiyor ve daha fazla bilim adamının faydalanmasını istiyor.

Günümüzde kullanılan ve tercih edilen birçok ilacın bitkilerden elde edildiği de bilinmektedir. Fitoterapi, geleneksel “kocakarı” ilacı üretiminden farklı bir disiplindir. Bitkilerin faydaları, modern zaman yöntemlerini kategorize ederek standardize edilmiştir. Başka bir deyişle, geçmişin bitki dünyasının bilgisi modern bir şekilde yeniden ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, fitoterapi bilgisi kişisel deneyimlerden daha fazladır. Bu uzmanlık gerektirir.

Fitoterapiden yararlanmak için hastanın uzmana gitmesi gerekir. Kişinin şikayetlerine, hassasiyetlerine ve tıbbi geçmişine dinlenmenin bir yolu önerilmektedir. Amaç tedavi etmek değil, vücudun normal işlevlerini yerine getirmesini ve güç kazanmasını desteklemeye yardımcı olmaktır. Bu bağlamda takviye edici gıda olarak birçok ürün ortaya çıkmıştır.

Her hasta öyküsü ve genetik yapısı ile benzersiz olarak kabul edilir, bu nedenle her durum için çare farklı bitki kombinasyonlarından oluşur. Bitkiler birer karışım halinde şurup gibi formlar haline getirilerek sunulur.  

Önerilen bitkisel takviyelerin ne derece işe yaradığını görmek için düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Fitoterapi ayrıca çocuklar için uygundur. Bu yöntemin temel amacı bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek olmak olduğundan, fitoterapi, boğaz enfeksiyonları gibi durumlarda tercih edilebilir.

Takviye Edici Gıda Nedir?

Takviye edici gıdalar ya da bilinen adıyla gıda takviyeleri; normal beslenmeye ek olarak besin takviyesi adı altında tüketilebilen vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, amino asit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının, kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünler” olarak tanımlanmaktadır.

My Guard, kekik ve zencefil ekstresi içeren bitkisel takviye edici şurup formunda tüm bu fitoterapi uygulamalarının bir parçası olarak sizlere sunulmaktadır.

Dogaltakviyeler.com.tr

İnternet Sitemizde satışa sunulan ürünler ilaç değil, gıda takviyesidir. Reçete ya da doktor onayı gerektirmez ve ilaç yerine geçmezler. Bu nedenle ürünlerimizin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Gıda takviyeleri ise dengeli beslenmenin yerine geçmez. Sağlıklı beslenmeye ek olarak kullanılmaları gerekir.

Sitemizde yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup taahhüt ve tavsiye yerine geçmeyen bilgilerdir. Sitemizde satılan ürünlerin logo, marka ve diğer patentli hakları, marka sahiplerine aittir. Tüm ürünler %100 orijinaldir ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.